کراتینه مو

کراتینه مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد

کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو: کراتین پروتئین اصلی ساقه مو و مسئول حفظ سلامت و زیبایی آن است. در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. بنابراین منطقی به نظر می رسد که اضافه کردن کراتین به مو باعث سلامت آن شود. کراتینه مو در حقیقت یکی از روش های رایج صاف کردن مو و بر طرف کردن وزی موهاست .برای نفوز کراتین بین فلس های آسیب دیده حتما باید پروتئین ها هیدرولیز شده باشد؛ شبیه عملی که نرم کننده ها و ماسک های مو انجام می دهند. ولی آنچه در عمل کراتینه انجام می شود استفاده از مواد شیمیایی برای صافی مو است.

روش انجام کراتینه چگونه است؟کراتینه مو

برای انجام کراتینه مو، آرایشگر از محصول صاف کننده کراتین استفاده می‌کند و روی موهای شما قرار می‌دهد. در روش های مختلف کراتینه ، بعد از شست و شوی مو ، مواد کراتینه بر روی مو گذاشته شده و بعد مدتی سشوار شده و با اتوی مو با حرارت صاف می شود.

مدت ماندگاری کراتینه مو:

نتایج درمان‌های کراتینه بین افراد کاملا متفاوت است. معمولا دوام کار کراتین تقریبا ۴ الی ۶ ماه است. البته این میزان  بستگی به نگهداری افراد از موهایشان دارد. اگر از شامپوها و نرم کننده های مخصوص بعد کراتینه استفاده کنند این کار ماندگاری صافی و لختی مو به مدت 6 ماه خواهد بود. معمولا پیشنهاد می شود از شامپوها و نرم‌کننده‌های بدون سولفات استفاده شود تا ماندگاری آن بیشتر باشد.

 

مضرات کراتینه کردن موها:

آنچه باعث نگرانی ها در مورد کراتینه می شود؛ استفاده از فرمالدئیدها یا ترکیبات مشابه ونیز حرارت بالای اتوی مو است. همین حرارت بالا خود می تواند باعث آسیب های مختلف ساقه مو و شکنندگی و سوختگی آن شود.اما مهمتر، استفاده از فرمالدئید است. خاصیت سرطان زایی فرمالدئید سال هاست که شناخته شده و متاسفانه این ماده به راحتی، حتی در غلظت های پایین ، از پوست سر جذب می شود. همچنین بخارات ناشی از آن باعث ناراحتی های شدید تنفسی می گردد. یکی دیگر از مشکلات بزرگ مصرف‌کنندگان این روش، ریزش مو است. چرا که پس از نخستین شست‌وشو موها از ریشه شروع به ریزش می‌کنند.

دوستان عزیز در صورت تمایل به مطالعه مطالب دیگر در خصوص پوست و مو بر روی لینک زیر کلیک کنید.

انواع مو و روش های مراقبت از آن

__________________________________________________________________

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران  به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و پاكسازي پوست و جوان ماندن و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه خود را بنویسید