نکات قبل از لیزر موهای زائد

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید !

نکات قبل از لیزر موهای زائد را جدی بگیرید !

در مقاله های دیگر درباره لیزر موهای زائد و همچنین معرفی انواع دستگاه های لیزر موهای زائد گفته شد.توصیه میکنیم همراه ما باشید تا به نکات قبل از لیزر موهای زائد بپردازیم.میدانیم که موی زاید یک معضل شایع جهانی است و زنان همیشه به دنبال بهترین روش برای رهایی از این مشکل هستند، گفته می شود: مو به دلیل نقش حفاظتی که از بدن دارد، در مقابل از بین رفتن مقاوم است.بنابراین بهترین روش برای از بین بردن دائمی موی زاید بدن، روش لیزری است. در ادامه با ما باشید…

دوره مو :

مو دارای سه دوره رشد، ایستایی و ریزش است که در قسمت‌های مختلف بدن از دوره زمانی متفاوت رشد برخوردار است.

 • روش لیزری تنها بر موهایی که در دوره زمانی رشد هستند، تاثیرگذار است.
 • تمام موهای بدن در دوره رشد قرار ندارند و این دوره در قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است
 • روش لیزری برای از بین بردن دائمی موهای زاید باید 5 تا 8 مرحله تکرار شود تا موهایی که در دوره ایستایی یا ریزش مو قرار دارند به مرحله رشد برسند و تاثیر بپذیرند.
 • روش لیزری محدودیتی برای استفاده عموم افراد ندارد، اما باید دانست که این روش بر روی موهای ریز و سفید تاثیر گذار نیست و در افراد بسیار لاغر به دلیل نبود فضای کافی برای پخش گرمای لیزر، بازدهی معمول وجود ندارد.
 • افراد غیرمتخصص از دستگاه‌های لیزری کم توان (که برای اپیلاسیون کاربرد دارد) به عنوان دستگاه از بین برنده دائمی موی زاید استفاده می‌کنند
 • استفاده از دستگاه‌های کم توان باعث می‌شود که بیمار با تعداد جلسات بیشتری به امید از بین بردن دائمی مو مراجعه کنند و ازآنجا که نتیجه مناسب را دریافت نمی‌کنند موجب دلسردی و روی آوردن آنها به روش‌های دیگر می‌شود.
 • فصل تابستان زمان مناسب برای لیزر کردن موهای زاید نیست و باید در این فصل بیشتر احتیاط شود، تراکم مو، ضخامت مو، رنگ پوست و فصل لیزر کردن از مواردی است که موجب افزایش کیفیت بازدهی روش لیزری است.
 • روش لیزری بیماری‌های واگیردار پوستی را انتقال نمی‌دهد، اما می‌تواند باعث تشدید آن شود.
 • بنابراین پرهیز از استفاده از این روش در صورت وجود ضایعات پوستی مانند جوش فعال، زگیل، تب خال و … الزامی است.
 • استفاده از روش لیزری برای از بین بردن دائمی موی زاید باید تنها توسط متخصصان صورت گیرد و انجام این روش نزد غیرمتخصصان توصیه نمی‌شود.

سوالات و نکات قبل از لیزر موهای زائد

آیا با استفاده از لیزر می توان پوست را هم جوان کرد؟

 • دسته ای از لیزرها، برای جوانسازی پوست استفاده می شوند و به بازسازی پوست کمک می کنند.
 • سیر طبیعی پیری این است که رشته های الاستین پوست شل شده و بافت کلاژن که مانند یک اسکلت در پوست عمل می کند، سست می شود و افتادگی پوست اتفاق می افتد.
 • البته بدیهی است برای مستحکم کردن پوست و به دست آوردن یک نتیجه خوب، جلسات لیزر باید تکرار شود.
 • اثر لیزر نسبی است و در پوست های خیلی شل کاربردی ندارد و پزشک پیش از این کار باید همه جوانب را بسنجد و به بیمارش اطلاعات کافی بدهد.

اثرات لیزر بربافت های اضافی مانند زگیل چگونه است؟

بعضی از لیزرها اثری برنده دارند یعنی اگر بافت اضافی در پوست ایجاد شده باشد می توان آن را از بین برد مانند انواع زگیل ها، خال ها و ضایعات گوشتی ناشی از زخم.از بین بردن اسکار های ناشی از جراحی مشکل نسبتا شایعی است و در این موقع با لیزر می توانیم نتایج خوبی به دست آوریم.

آیا لیزر در محو لکه های پوستی کاربرد دارد؟

لکه هایی مانند کک و مک، ماسک حاملگی و انواع مختلف لکه ها را نیز می توان با لیزر از بین برد.امروزه یکی از مشکلات شایع در بیماران از بین بردن تتو هایی است که روی بدن یا ابروها ایجاد کرده اند.این افراد بعد از مدتی از شکل ایجاد شده در بدنشان احساس نارضایتی کرده و درصدد از بین بردن آن بر می آیند که با کمک لیزر می توان پوست را به حالت اول برگرداند.

پس از درمان لیزری، پوست به مراقبت خاصی نیازمند است؟

همه افرادی که لیزر می کنند، به مراقبت خاصی نیاز ندارند، ولی برخی آنها باید از ضد آفتاب استفاده کنند.در لیزرهایی که به وسیله آن لایه ای از پوست برداشته می شود، حتما به داروها و پمادهایی احتیاج داریم تا بتوانیم پوست برداشته شده را دوباره ترمیم و از به وجود آمدن لکه جلوگیری کنیم.

چند نکته برا ی تاثیر پذیری بیشتر لیزر بر موهای زائد :

 1. حذف موهای زائد با لیزر نیاز به برنامه چند ماهه دارد.
 2. اگر هر اختلال یا بیماری سبب پیدایش موهای زائد شود تا زمانی که علت آن درمان نشود حذف موهای زاید با لیزر پاسخ عالی نخواهد داشت .
 3. در کشور ما زنانی, از نژادهای پرمو و دارای موهای زائد ، کم نیستند .
 4. از دید آماری اختلالات هورمونی ، که مستقیم یا غیرمستقیم باعث پر موئی و تشدید موهای زائد و ناخواسته میشوند ، در جامعه ما بالاست .
 5. موهای زائد را، فقط زمانی که در فاز رشد فعال باشند میتوان از بین برد.

شاید این مطالب برای شما جالب باشد :

↵ آشنایی با انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

↵ مناسبت ترین زمان برای جوان سازی پوست با لیزر

↵ آیا لیزر موهای زائد برای شما کاربرد دارد ؟

لیزر موهای زائد برای این افراد توصیه نمی شود !

↵آيا ليزر بهترين درمان براي جوان‌سازي و زيباسازي پوست است؟

_________________________________________________________________________________________________________________-

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و پاكسازي پوست و جوان ماندن و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه خود را بنویسید