میکرودرم ابریژن راهی برای درمان لک های پیری و حاملگی

اطلاعات کامل درباره میکرودرم ابریژن یا جوان سازی پوست

میکرودرم ابریژن راهی برای جوانسازی پوست تا درمان لک های پیری و حاملگی

این روزها خیلی از خانم ها برای جوان سازی پوست و درمان لک های پیری و حاملگی میکرودرم ابریژن را انتخاب می کنند، این روش جدیدی است.میکرودرم ابریژن اولین بار در سال ۱۹۸۵ در کشور ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت. سپس در بیشتر کشورهای اروپایی به عنوان روش بدون عارضه جوان سازی استفاده شد.

میکرودرم واقعا پوست را شاداب تر می کند؟

در این روش با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده ای با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و تراش بسیار سطحی در لایه های فوقانی شاخی پوست ایجاد می کند.در ضمن یک مکش نیز روی پوست انجام می شود که باعث جمع شدن کریستال ها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون به منطقه و فعال شدن سلول های فیبروبلاست و در نتیجه موجب ترمیم و طراوت پوست می شود.

درمان جای جوش :

خیلی ها از جای جوش ها در صورتشان ناراضی اند که به داروهای شیمیایی جواب نمی دهد. شما این روش را به آنها پیشنهاد می کنید؟بله، از میکرودرم ابریژن می توان برای رفع جای جوش ها استفاده کرد.فرورفتگی های ناشی از جوش های قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم ابریژن قابل رفع است.از میکرودرم ابریژن می توان در درمان جوشگاه های(اسکار) آکنه و آبله مرغان نیز استفاده کرد.جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد.در ترمیم جوشگاه های سوختگی نیز می توان از این روش استفاده کرد.

 

میکرودرم

جوان سازی پوست چه طور؟

بسیاری از خانم ها با این امید روانه مطب پوست می شوند.از این روش می توان در درمان چروک های سطحی و کم عمق پوست استفاده کرد.چند جلسه درمان در این مورد به کار می رود. فواصل درمان را می توان برحسب وضعیت بیمار تغییر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد.چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمی شوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود.چون در این روش سایش پوست سطحی است، جوشگاه و تغییررنگ پوست دیده نمی شود.به همراه این روش می توان از لیزرهای جوان سازی بدون زخم استفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر می کند. 

درمان لک های پیری و حاملگی چه طور؟

درباره لک های پیری و حاملگی میتوان گفت :اگر لک ها مربوط به پیری باشد که این لک ها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده می شود.
این لک ها با میکرودرم ابریژن قابل درمان هستند.اما مهم ترین اثر میکرودرم ابریژن کم رنگ یا محو کردن لک های حاملگی است به خصوص اگر هم زمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود.بررسی های اخیری که روی میکرودرم ابریژن انجام شده، نشان دهنده افزایش ۲۰ برابری نفوذ ویتامین C پس از یک جلسه درمان است.این اثر میکرودرم در لک هایی که قبلا با درمان های ضدلک بهبود نیافته اند مشهودتر است.همچنین در درمان ترک های پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ می توان از این روش استفاده کرد که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمی دهد.

 

میکرودرم

در صورت بعضی از خانم ها و آقایان منافذ پوستی بزرگی دیده می شود. میکرودرم ابریژن می تواند کاری برای آنها بکند؟

باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانم ها و آقایان است.یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریژن است.پس از چند جلسه درمان، به علت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر می شود.یکی دیگر از کاربردهای این روش درمان و برطرف کردن جای تاتو و خالکوبی است.خالکوبی های سطحی پوست را می توان با این روش درمان کرد و یا از همراهی این روش با لیزرهای خاص برای پاک کردن تاتوهای بدرنگ شده یا بد فرم استفاده کرد.

روش کار چگونه است؟

  • در ابتدا پوست تمیز و از آرایش و چربی کاملا پاک می شود .
  • و سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که از سوی پزشک تعیین می شود.
  • سایش در جهات گوناگون و روی قسمت های متعدد انجام می شود.
  • زمان لازم حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در صورت و ۲۰ دقیقه در گردن به طول است.
  • پس از خاتمه درمان، صورت پاک و سپس شسته می شود.
  • یک کرم قابض (مثل اکسیددوزنگ یا کالامین) به محل مالیده می شود.
  • به جز مصرف ضدآفتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست و این روش برای افرادی که کار می کنند، مناسب است.
  • تعداد درمان برحسب تمایل بیمار قابل تغییر است.

اطلاعات کامل در باره میکرودرم ابریژن یا جوان سازی پوست-مطب باران

_________________________________________________________________________________________________________________-

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس ، مزوتراپی و  پاكسازي پوست و جوانسازی پوست و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه خود را بنویسید