مراحل انجام کربن تراپی با لیزر و دوره نقاهت

کربن تراپی با لیزر برای پوست صورت زیر بغل دست کلینیک زیبایی رشت باران

مراحل انجام کربن تراپی با لیزر

ابتدا لایه نازکی لوسیون کربن (کربن طبی یا کربن فعال) توسط پزشک بر روی پوست مالیده می‌شود. این لایۀ کربنی به عمق منافذ پوست نفوذ می‌کند  و با جذب انرژی لیزر باعث افزایش کارایی و تاثیر بیشتر لیزر بر پوست می شود. این ماده مخصوص به زمانی حدود 15 دقیقه نیاز دارد تا پوست را برای کارایی مناسب تر لیزر آماده کند.

در مرحله بعد با شلیک نور لیزر به پوست نور لیزر به شدت جذب ذرات کربن می‌شود و وقتی اشعۀ لیزر از روی منطقه‌ای که کربنی شده است، عبور داده می‌شود، کربن را تخریب می‌کند و همراه با آن سلول‌های مرده پوست، مواد زائد و چربی پوست را بدون آنکه درد یا عوارضی ایجاد کند از بین می برد.

 

میانگین زمان انجام کربن تراپی 30 – 45 دقیقه است.

تعداد جلسات مورد نیاز کربن تراپی با توجه به صلاحدید پزشک  و بسته به میزان عوارض و مشکلات پوست تعیین می‌گردد. اما به طور کلی در اغلب موارد 3 تا 5 جلسه درمانی، در فاصله زمانی 2 تا 3 هفته و یا به صورت ماهانه موجب بهبود طولانی مدت پوست خواهد شد.

 

  • باید به این نکته توجه داشت که کربن تراپی یک لایه بردار دائمی با آثار همیشگی نمی‌باشد ولی نتایج این روش نسبت به سایر شیوه‌های لایه برداری، ماندگارتر خواهد بود و در فواصل زمانی طولانی تری نیاز به تکرار دوره‌های درمان دارد.
  • اگر از لیزر کربن برای درمان تیرگی یا ملاسما استفاده می‌کنید، پرهیز دائم از نور آفتاب و استفاده از کرم‌های ضدآفتاب را باید مد نظر داشته باشید.
  • کربن تراپی در خانم‌های باردار ، افرادی که دیابت کنترل نشده دارند و یا تحت درمان شیمی‌درمانی هستند، نباید انجام شود.

 

دوره نقاهت کربن تراپی با لیزر

پس از انجام کربن لیزر هیچ زخم و آسیب و عوارض جانبی جدی وجود ندارد و شما می توانید بلافاصله به فعالیت های روزمره خود برگردید.

کلینیک زیبایی باران در رشت

کربن تراپی پوست در رشت

کربن تراپی و دقت در اجرای این فرایند نیازمند یک فرد ماهر و آگاه است که در کلینیک زیبایی باران در رشت شما میتوانید این خدمت را توسط یک پزشک دریافت نمایید و برای استفاده از خدمات پوست، مو و لیزر کلینیک زیبایی باران در رشت با ما در تماس باشید.

خدمات پوستکلینیک زیبایی باران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *