اقدامات مراقبتی لازم بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای این افراد توصیه نمی شود !

لیزر موهای زائد برای این افراد توصیه نمی شود !

حتماً برای افرادی که به مطب های مختلف جهت انجام لیزر موهای زائد مراجعه کرده اند، پیش آمده که متخصص مورد نظر قبل از انجام لیزر سوالاتی میپرسد و اینکه آیا لیزر برای شما کاربرد دارد یا خیر ! همچنین برخی موارد که باعث میشود مختصصین لیزر موهای زائد را به مشتریان خود توصیه نمیکنند . کیلینیک باران رشت ، مطب لیزر موهای زائد در رشت برخی به این افراد لیزر موهای زائد را توصیه نمی کند !در مطلب توضیح دادیم که آیا لیزر موهای زائد برای شما کاربرد دارد ؟پیشنهاد میکنم اگر میخواهید لیزر موهای زائد انجام دهید این مطلب را مطالعه بفرمایید .

لیزر موهای زائد برای این افراد توصیه نمی شود !

لیزر موهای زائد برای برخی افراد توصیه نمی شود و یا ممنوع است. در این مطلب با این گروه از افراد آشنا خواهید شد.

1- اگر موهای کرکی و روشن دارید و یا پوستتان تیره است:

لیزر، موهای کرکی را از بین نمی برد. موهای سفید خاکستری و قرمز نیز پاسخ مناسبی به لیزر نمی دهند. پوست تیره هم انرژی لیزر را می گیرد و اجازه نمی دهد انرژی کافی به ریشه مو برسد. به عبارتی بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد کسی است که پوست روشن و موهای ضخیم و تیره دارد.

2- اگر برنزه شده اید: 

اگر حمام آفتاب گرفته اید یا سولاریوم کرده اید، نباید لیزر کنید. بهتر است حداقل دو تا سه ماه صبر کنید تا رنگ پوستتان برگردد. پوست برنزه را می توان لیزر کرد، اما پزشک مجبور است برای تاثیر لیزر روی موهای زائد انرژی آن را بالا ببرد. پوست تیره درصد زیادی از این انرژی را به خود می گیرد و این مسئله باعث سوختگی پوست می شود.

حداقل باید 17 ژول انرژی به ریشه مو برسد تا لیزر اثر داشته باشد. برای این منظور باید 20 ژول انرژی به پوست بدهند. اگر برای پیشگیری از سوختگی پوست انرژی لیزر را کاهش دهند، در رفع موهای زائد بی تاثیر می شود.

3- اگر تبخال فعال دارید:

وجود تبخال روی لب و لیزر موهای زائد زیر بغل مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال متخصصان معمولا قبل از لیزر در مورد تبخال از مریض می پرسند و اگر فرد تبخال فعال داشته باشد، برای او قبل و بعد از لیزر داروهای ضدویروسی تجویز می کنند. وجود تبخال در محلی که قرار است لیزر شود می تواند باعث انتشار ویروس شود.

4- اگر زخم عفونی دارید:

در صورت وجود یک زخم عفونی روی محل لیزر، انجام این کار توصیه نمی شود، زیرا ممکن است عفونت را به سایر مناطق بدن منتقل کند.

5- اگر باردار یا شیرده هستید:

از نظر اخلاقی انجام این کار درست نیست. اگرچه هیچ سند علمی نشان نداده است لیزر روی سلامت جنین اثر سوء می گذارد و می توان پوست شکم یا ناحیه تناسلی را در این دوران لیزر کرد، اما اضطراب و درد و نگرانی ناشی از لیزر می تواند اثر سوء بر جنین بگذارد و به لحاظ اخلاقی بهتر است لیزر در این دوران انجام نشود.

6- اگر آکوتان مصرف می کنید:

مصرف آکوتان اثربخشی لیزر را کاهش می دهد. از سوی دیگر این دارو پوست را حساس و نازک می کند و این موضوع احتمال سوختگی، لک و اسکار پوست بعد از لیزر را افزایش می دهد.

7- اگر پسوریازیس دارید:

در پسوریازیس، ویتیلیگو، لیکن پلان و 12 بیماری پوستی دیگر، اگر در اثر لیزر، پوست دچار سوختگی یا زخم شود، احتمال فعال شدن بیماری در این ناحیه وجود دارد.

انجام لیزر برای این بیماران ممنوع نیست، البته به شرطی که به وسیله پزشک متخصص مجرب و با انرژی مناسبی انتخاب شود که پوست آسیب نبیند.

8- اگر سابقه کلوئید دارید:

اگر سابقه کلوئید دارید، ممکن است به دنبال سوختگی یا زخمی که ممکن است لیزر ایجاد کند، پوستتان گوشت اضافه بیاورد.

9- اگر مبتلا به اگزما یا آکنه اید:

اگر عفونتی روی اگزما یا آکنه سوار نشده باشد، انجام لیزر برایتان اشکالی ندارد. اما اگر آکنه شما عفونی است، انجام لیزر باعث انتشار عفونت خواهد شد.

10- اگر ماینوکسیدیل مصرف می کنید:

ماینوکسیدیل دقیقا عکس لیزر عمل می کند، یعنی فرد برای پرمویی سر ماینوکسیدیل مصرف می کند و لیزر باعث کاهش رشد مو می شود.

11- اگر از برخی داروها مثل ترکیب های طلا را استفاده می کنید:

لیزر موی زائد برای این افراد ممنوع نیست، اما بهتر است این کار را تا پایان مصرف این داروها به تعویق بیندازند.

12- اگر مبتلا به لوپوس هستید:

اگر مبتلا به بیماری ای مثل لوپوس هستید که به نور حساس است، چون لیزر نیز نوعی نور است بهتر است این کار را انجام ندهید.

_________________________________________________________________________________________________________________-

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس ، مزوتراپی و  پاكسازي پوست و جوانسازی پوست و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه در"لیزر موهای زائد برای این افراد توصیه نمی شود !"

  1. […] ↵ لیزر موهای زائد برای این افراد توصیه نمی شود ! […]

دیدگاه خود را بنویسید