پیشگیری از چین و چروک

رعایت چند نکته در عادت روزانه برای پیشگیری از چین و چروک پوست

رعایت چند نکته در عادت روزانه برای پیشگیری از چین و چروک پوست : با افزایش سن، پوست نیز نازک تر و خشک تر می‌شود. این فرآیند باعث ایجاد خطوط نازک و چین و چروک، افزایش رنگ دانه پوست، کاهش انعطاف پذیری و تیرگی پوست می‌گردد. گاهی اوقات بدن زود تر از آن چه که انتظار می‌رود شروع به نشان دادن علایم پیری می‌نماید. عامل‌های بسیاری از قبیل شرایط محیطی، شیوه زندگی و رژیم غذایی نامناسب ، می‌توانند سبب پیری زودرس شوند. در این مقاله  قصد داریم چندین مورد از عادات روزمره را به شما معرفی کنیم که با رعایت آن ها می توانید از ایجاد چین و چروک پوست تا حد زیادی پیشگیری کرده  و پوستی سالم و با نشاط داشته باشید.

پیشگیری از چین و چروک با رعایت نکات زیر:

1-بیش از حد صورت خود را نشویید:

متخصصین پوست بر این باور هستند که شستن مکرر پوست باعث حذف چربی های طبیعی که از آن محافظت کرده و پوست را مرطوب نگه  می دارند ، شده  و چین و چروک را افزایش می دهد.

2- مصرف الکل را کنار بگذارید:

مصرف الکل سبب خشک شدن پوست و افزایش چین و چروک آن می شود.

3- از اضطراب و استرس دوری کنید:

اضطراب و استرس روند پیری را تسریع کرده و سبب چین و چروک و آکنه های فعال می شود.سعی کنید راه هایی برای کاهش استرس بیابید مانند: ورزش کردن، رفتن به کلاس های یوگا ، خواندن کتاب و…

4-با چشمان نیمه باز نگاه نکنید:

تکرار این عمل ، باعث خسته شدن بیشتر عضلات صورت شده و سر انجام سبب بروز چین و چروک در نواحی اطراف چشم می شود. زیرا پوست اطراف چشم ها بسیار نازک است اگر در برابر آفتاب زیاد قرار می گیرید حتما از عینک آفتابی استفاده کنید تا برابر شدت نور چشمانتان را تنگ نکنید.

 

 

پیشگیری از چین و چروک

5- پرهیز از اخم کردن:

احساس ناراحتی حالت هایی در صورت ایجاد می کند که برای پوست مضر هستند، مثل در هم کشیدن ابروها، جمع کردن لب ها و انقباض ماهیچه های صورت. پس تا جایی که می توانید این کار را کنار بگذارید.

6- حمام داغ و طولانی نداشته باشید:

  زیرا آب داغ می تواند بر پوست تأثیر منفی بگذارد. چون لایه های بالاتر پوست آسیب دیده و این مسأله منجر به خشکی و پوسته شدن آن می شود.

7- پرهیز از تکیه دادن چانه به دست :

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که عادت دارید چانه خود را به دست تان تکیه دهید، تلاش کنید این کار را کمتر انجام دهید. زیرا در این حالت، انعطاف پذیری پوست صورت کمتر شده  و چین و چروک های زودرس روی پوست ایجاد می شود.

پیشگیری از چین و چروک

8- پرهیز از مصرف خوراکی های شیرین:

مصرف زیاد قند روند پیری قسمت های مختلف بدن را افزایش می دهد. مصرف قند زیاد نه تنها باعث افزایش وزن می شود بلکه خطر بروز بیماری دیابت و حتی ناراحتی پوستی به ویژه آکنه و چین و چروک را افزایش می دهد.

9- در طول شبانه روز خواب کافی داشته باشید:

داشتن خواب کافی و راحت شبانه می تواند به پیشگیری از چین و چروک کمک کند . سلول های پوست هنگام خواب و استراحت احیا می شوند. 7 الی 9 ساعت خواب شبانه سبب افزایش تغییر و تبدیل سلولی شده و در نتیجه پس از آن فرد احساس طراوت و شادابی خواهد کرد.

خوابیدن به چند طریق می تواند بر روی پوست تاثیر گذار باشد که عبارت اند از:

الف: جوانسازی پوست ؛ جوانسازی در طول خواب سریع تر رخ می دهد.بدن توانایی ترمیم سلول های آسیب دیده به خصوص سلول های پوست را در حین خواب دارد.

ب: کمتر چروک شدن ؛ تحقیاقات نشان داده اند که ایجاد چین و چروک از صبح تا شب تسریع می شود، چون در بعد ازظهر ساعات بیشتری دربرابر نیروی جاذبه زمین نسبت به صبح صرف می شود.در نتیجه بافت صورت به طرف پایین کشیده می شود.در حین خواب راستای اثر نیروی جاذبه  به صورت معکوس شده و در نتیجه از اثر آن در حین چین و چروک کاسته می شود.

ج: پیشگیری از ایجاد حلقه تیره و کیسه مانند زیر چشم ؛ کمبود خواب باعث ایجاد حلقه ی تیره و کیسه مانند زیر چشم می شود با 8 ساعت خواب در شبانه روز می توان از پیامد منفی کم خوابی جلوگیری کرد و گامی موثر در پیشگیری از چین و چروک برداشت.

تاثیر نحوه خوابیدن بر پوست صورت:

خوابیدن بر روی بالش به یک شکل و هر شب برای سال ها می تواند سبب چین و چروک شود. به این چین ها خطوط خواب گفته می شود. در مردان این خطوط اغلب بر روی پیشانی ایجاد می شود.زیرا اغلب مردان صورتشات را بر روی بالش می گذارند، و می خوابند.خانم ها اغلب به یک طرف صورت می خوابند و باعث می شود خطوط بر روی گونه ها و چانه ایجاد شود.

پیشگیری از چین و چروک

 

ایده آل ترین وضعیت خوابیدن:

پیشگیری از چین و چروک

خوابیدن به پشت ایده آل‌ترین وضعیت خواب است برای پیشگیری از چین و چروک  باید به پشت خوابید تا از پیشرفت آن جلوگیری شود. در این حالت در مقایسه با وضعیت خوابیدن روی شکم یا خوابیدن به یک سمت، مایعات در اطراف چشم انباشته نمی‌شوند و چشم‌ها حالت پف‌دار پیدا نمی‌کنند.

 

 

همراهان عزیز برای مطالعه  دیگر راه های جوان ماندن و پیشگیری از چین و چروک کلیک کنید.

پیشگیری از پیری زودرس و شدید پوست : ادامه مطلب

 

 

______________________________________________________________________________________________________________

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران  به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و پاكسازي پوست و جوان ماندن و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه خود را بنویسید