درمان و اصلاح خطوط خنده با استفاده از تزریق ژل

درمان و اصلاح خط خنده با ژل در رشت کلینیک باران

خطوط خنده بر اثر کاهش کلاژن و الاستین پوست (به دلیل افزایش سن) و همچنین حرکات تکراری صورت در طول زمان ( لبخند ، خندیدن و وضعیت بدن در هنگام خواب ) ایجاد می شوند. علاوه بر این، فاکتورهای غیر وابسته به سن مانند کمبود آب (دهیدراته شدن پوست)، سیگار کشیدن ، و زیاد قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید هم ممکن است باعث ایجاد این خطوط شوند.

این خطوط به شکل دو چین یا خط از دو طرف بینی به سمت گوشه‌های دهان امتداد یافته و گونه‌ها را از لب فوقانی جدا می‌کنند. هر چه سن بالاتر می‌رود این چروک‌ها هم عمیق تر خواهند شد.

استفاده از ژل‌های از جنس اسید هیالورونیک گزینه ای موثر جهت درمان و اصلاح خطوط خنده می باشند.

نحوه عملکرد تزریق ژل خط خنده

درمان و اصلاح خطوط خنده با استفاده از تزریق ژل دکتر مومنی رشت

ژل های پوستی تزریق شده به نواحی خط خنده به وسیله حجم دادن به لایه درم پوست ، که زیر لایه اپیدرم و لایه کوتیکول (لایه بالایی پوست) قرار گرفته است عمل می کنند و در کاهش چین و چروک‌های مربوط به خنده ، شلی پوست و ایجاد ظاهری شاداب و جوان موثرند. علاوه بر این، هیالورونیک اسید بدن را تحریک می کند تا هیالورونیک اسید طبیعی بیشتری بسازد که به افزایش ترشح کلاژن و الاستین منجر شده و منجر به استحکام و تقویت کشسانی پوست می شود.

بر خلاف بوتاکس که ممکن است نتایج حاصل از تزریق ۳ تا ۵ روز بعد ایجاد شود، در تزریق ژل، بلافاصله پس از تزریق، حجم و شکل پوست ناحیه مورد نظر تغییر می‌کند. البته پس از تزریق ، معمولاً چند هفته طول می‌کشد تا اصلاحا ژل کاملاً جا بیفتد. ممکن است کمی تورم و کبودی بعد از تزریق ژل ایجاد شود ، که معمولاً طی چند روز از بین خواهد رفت.

اگر از نتایج نهایی راضی نباشید، لازم است در یک جلسه تزریق ترمیمی مجددا مقداری ژل برایتان تزریق شود تا مقدار ژل تنظیم شود. همچنین اگر به نظرتان مقدار ژلی که برایتان تزریق شده زیادتر از حد است، می توانید صبر کرده و منتظر بمانید تا مقدار ژل تزریقی به واسطه تجزیه و جذب کاهش یابد. اما اگر نمی‌توانید صبر کنید، می‌توان با تزریق هیالورونیداز که حلال اسید هیالورونیک است حجم اضافی را کاهش داد.

مقدار ژل مورد نیاز برای درمان خطوط خنده

مقدار ژل مورد نیاز برای درمان خطوط خنده به عوامل زیر مرتبط است:

  • 1. شدت و میزان عمق خطوط خنده: خطوط عمیق تر به میزان ژل بیشتر برای پر شدن نیاز دارند بنابراین بهتر است از کمترین میزان ژل ممکن استفاده شود و در صورتی که نتیجه مورد نظر به دست نیامد، مقدار را افزایش داد.
  • 2. نوع خاص محصول مورد استفاده : تزریق ژل های غلیظتری نسبت به انواع رقیق‌تر، معمولا به حجم کمتری از نیاز دارند.
  • 3. مدت زمان دوام هر ژل : در ژل هایی که دوام نتایج کوتاه‌تری دارند، نسبت به انواعی که طول عمر نتایجشان بیشتر است، زمان لازم برای تزریق مجدد کوتاه‌تر است و به همین دلیل در طول زمان به مقدار بیشتری فیلر نیاز است.

میزان ماندگاری تزریق ژل خنده

به طور کلی نتایج تزریق ژل از ۶ ماه تا 2 سال دوام دارند. طول مدت اثر آن به عوامل متعددی بستگی دارد ، از جمله این موارد نوع ژل مورد استفاده و ناحیه‌ای از صورت که ژل تزریق شده ( سرعت تجزیه و جذب تجزیه ژل در بعضی مناطق که حرکت آنها بیشتر است مانند لب ها، گونه ها و اطراف چشم سریع تر از مناطقی است که فعالیت کمتری دارند) می باشند.

راهکارهای افزایش میزان ماندگاری ژل خط خنده

روش‌های مختلفی برای طولانی‌تر کردن اثر و کمک به حداکثر رساندن دوام نتایج تزریق ژل خط خنده وجود دارد:

  • 1. قرار نگرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید : خارج نشدن از منزل در زمان‌هایی که میزان پرتوهای ماوراء بنفش خورشید خیلی بالاست، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب با کیفیت و با SPF  بالا ، استفاده از چرب‌کننده‌های لب حاوی ضد آفتاب است، استفاده از کلاهی با لبه پهن
  • 2. مراقبت از پوست : استفاده از مرطوب کننده‌های پوست به صورت روزانه ، نوشیدن مقدار زیادی آب ، انتخاب محصولات مراقبتی موضعی پوست حاوی اسید هیالورونیک
  • 3. کنترل رژیم غذایی و استرس : پیروی از یک رژیم غذایی سالم (پرهیز از مصرف غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده و محدود کردن مقدار قندی) ، کاهش استرس (بالا بودن سطح استرس باعث آزاد شدن کورتیزول می شود که هورمونی است که روند پیری را تسریع می‌کند)
  • 4. تزریق مجدد ژل برای حفظ نتایج : با تزریق مجدد و منظم ژل‌های اسید هیالورونیک می‌توان ناحیه تحت درمان را به خوبی هیدراته نگه داشته و به حفظ ظاهر پایدار و طبیعی پوست کمک کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *