خط خنده

خط خنده خط اندوه(حزن)چگونه درمان می شود؟

خط خنده خط اندوه(حزن)چگونه درمان می شود؟

یکی از نقاطی که در صورت جزو شکایات شایع مراجعین مراکز زیبایی می باشد،درمان خط خنده (چین نازولابیال nasolabial fold  یا خط ماریونت و خط حزن(اندوه) marionette line)است.از عوامل موثر در عمیق شدن خط نازولابیال(خنده) و خط ماریونت:-ژنتیککاهش وزن شدید وسریع عادات ب حرکات زیاد صورت موقع حرف زدن خشکی پوست را میتوان نام برد.

برای درمان خط خنده و اندوه توجه به چند نکته مهم است

  1. برای پر کردن حجم های زیاد مثلا پر کردن گونه ها استفاده از جویویدرم یا سایر ژلهای قابل جذب،منطقی نیست،چون هم هزینه گزافی دارد و هم ماندگاری 9-12 ماه این ژلها صرف چنین هزینه ای را منطقی جلوه نمیدهد.
  2. اگر بیماری هم تحلیل چربی وسیع صورت مثلا دور چشمها،گونه وهم خط خنده دارد و در ناحیه خط خنده تحلیل پوست هم علاوه بر چربی زیر پوستی دارد ،بنابراین هم باید تزریق چربی وسیع انجام دهد و هم در قسمت سطحی خط خنده از تزریق جوویدرم استفاده کند که می تواند اول جوویدرم بزند و بعد از مدتی تزریق چربی کند و یا برعکس.
  3. مدت ماندگاری جوویدرم در خط خنده 9-12ماه و ماندگاری چربی پس از 1-3 بار تزریق،چند سال است.اما همانطور ک ذکر شد در قسمت سطحی پوست فقط می توان از جوویدرم استفاده کردودر زیر پوست می توان از چربی یا جوویدرم استفاده کرد.
  4. هیچگاه تمایل به پر کردن خط نده به بیش از 70% عمق آن وجود ندارد،زیرا باعث غیر طبیعی شدن چهره بیمار می شود.
  5. خط اندوه را معمولا بیش از 40%-50%نمی توان بهبود بخشیدو اصرار به تصحیحبیش از این مقدار می تواند منجر به ایجاد گلوله ر محل این خطها شود.
  6. باید توجه داشت که جوویدرم در حال حاظر شناخته شده ترین ژل مورد تائید سازمان دارویی آمریکا FDA است.علت آنهرقبای خود را از میدان خارج کرده است،نادر بودن عوارض و تحسین بر انگیز بودن نتایج است،به قسمی که احتمال گلوله شدن یا حتی آلرژی به صورت قرمزی در صورت تزریق صحیح آن بسیار نادر است.

1-آیا علت ایجد خط خنده و اندوه ،تحلیل پوست یا بافت چربی زیر پوست است یا هر دو؟

باید توجه داشت که تنها راه معمول درمان تحلیل خود پوست،استفاده از ژلهای قابل جذب ،یعنی هیالورونیک اسید می باشد.در حالیکه برای تحلیل بافت چربی زیرپوست میتوان از بهترین مارک آن جوویدرم juvederm  تزریق هیالورونیک اسید،چربی و ژلهای غیر قابل جذب استفاده کرد.ژلهای غیر قابل جذب که به علت عوارضی مثل جابجایی و ایجاد گلوله های زیر پوستی بتدریج از رواج افتاده اند،بنابراین رقابت در انتخاب پر کننده ی زیر پوستی عمدا مابین تزریق چربی و تزریق ژل قابل جذب می باشد.اگر هم پوست و هم چربی تحلیل رفته باشند،منطقی تر است که از تزریق جوویدرم استفاده کنیم.ام اگر تنها بافت چربی زیر پوست تحلیل رفته باشد،2نکته که در ذیل توضیح داده می شود تعیین کننده است.

2-آیا خط خنده همراه با تحلیل گونه و گود شدن دور چشمها است یا بدون آنها؟

اگر بیمار همزمان با تحلیل چربی در ناحیه خط خنده و اندوه دچار تحلیل گونه ها و دورچشم باشد،بهتر است ازتزریق چربی استفاده کند.اما اگر فقط مشکل بیمار در ناحیه خط خنده است استفاده از تزریق ژل جوویدرم آسانترومنطقی تر است.

3-شرایط بیمار از جهت تحمل دوران نقاهت وکبودی یا تورم محل چگونه است واگر قرار است برای مناسبتی آماده شود ،آیا این مناسبت در فاصله کمتر از دو هفته قرار است رخ دهد یا بیشتر از دو هفته؟

بدین صورت است که اگر بیمار آمادگی تحمل کبودی یا ورم را برای مدت بیش از 7-10 روز ندارد بهتر است از تزریق ژل استفاده کند،اما اگر کبودی یا تورم برای مدت 2-3 هفته مسئله ای نباشد از تزریق چربی استفاده می کند.همچنین اگر مراسمی در فاصله کوتاهتراز 2هفته دارید از جویدرم استفاده کنید و اگر 3-4 هفته تا زمان یک مناسبت وقت دارید،می توانید از تزریق چربی استفاده کنید.

________________________________________________________________________________________________

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و پاكسازي پوست و جوان ماندن و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه خود را بنویسید