حذف موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد ( Laser hair ) دائمی است؟

آیا لیزر موهای زائد ( Laser hair ) برای حذف موهای زائد ،دائمی است؟

حذف موهای زائد : امروزه لیزر به عنوان ، بهترین ، موثرترین و سریعترین روش از حذف موهای زائد جای خود را در سراسر دنیا باز کرده است .سوالی با این عنوان که آیا حذف موهای زائد با لیزر Laser hair ) بر روی تمامی موها دائمی است؟برای بیشتر افرادی که میخواهند لیزر موهای زائد انجام دهند با توجه به هزینه لیزر موهای زائد ، پیش آمده است . تیم تخصصی مرکز لیزر موهای زائد رشت، در این مقاله سعی دارد توضیحاتی در این مورد در اختیار شما علاقمندان به لیزر موهای زائد قرار دهد .

چگونگی انجام لیزر برای حذف موهای زائد

اشعه لیزر بدون آنکه به سطح پوست آسیبی وارد کند وارد پوست می شود و جذب فولیکولهای مو میگردد .بدین ترتیب به طور همزمان صدها فولکول مو تخریب می شوند .در روش ليزر از يک نور با يک طول موج مشخص که توسط رنگدانه ملانين داخل مو جذب ميشود ،استفاده ميگردد ؛ نور در محل هدف به انرژی گرمایی تبديل شده و فوليکول و پياز مو را از بين ميبرد، بدون اينکه به پوست اطراف صدمه ای برساند٬ صدمه ای که معمولاْ توسط الکتروليز بوجود می آمد.

آیا لیزر موهای زاید دائمی است ؟

طبق تعریف سازمان های معتبر جهانی لیزر جز درمانهایی است که بطور دائمی موهای زاید را از بین می برد. ولی از لحاظ علمی از بین بردان دائمی موهای زائد تعریف خاص خود را دارد بطوریکه بعد از کامل کردن جلسات لیزر اگر تا 12 ماه موهای منطقه لیزر شده در نیاید ،درمان دائمی محسوب میشود . دلیل هم این است که اگر شخصی بعد ازاین مدت مجددا دچار عود موهای زائد شود به علت های دیگر می باشد ،نه اینکه لیزر موثر نبوده !

برای مثال

مثلا اینکه شخص دچار کیست تخمدان است یا شده یا دچار اختلالات هورمونی بوده یا اخیرا شده ٬ لذا درهمان منطقه ای که لیزر شده ریشه مو تخریب شده ولی به علت اختلالات هورمونی موهای زائد بیمار درست درهمان منطقه یا مجاور ناحیه لیزر شده عود کرده است.

آیا احتمال عود یا بازگشت مجدد موهای زائد وجود دارد؟

در صورتی که بعد از 6 تا 12 ماه بعد از اتمام جلسات حذف موهای زائد ،موها عود نکند احتمال عود یا بازگشت مجدد موهای زائد بسیار کم خواهد بود . مگر کسانی که دچار مشکلات غددی و اختلالات هورمونی باشند که در اینصورت هم با تشخیص دقیق علت٬ و درمان صحیح دارویی احتمال عود موها کمتر خواهد شد و لااقل شدت عود موهای زائد مشابه قبل از شروع لیزر درمانی نخواهد بود.

راه درمان موهایی که زیر پوست می روند:

از سویی تنها راه درمان موهایی که در هنگام رشد و خروج مو از پوست٬ زیر پوست می روند و باعث جوش یا لک مخصوصا در ناحیه گردن اقایان و ساق پای خانمها میشود ٬ لیزر است .لیزر باعث از بین بردن موها می شود در نتیجه مویی رشد نخواهد کرد که زیر پوست برود و ایجاد جوش یا لک کند.

پیشنهاد میشود قبل از انجام و تصمیم گیری برای لیزر موهای زائد مطلب نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید ! را مطالعه فرمایید .

________________________________________________________________________________________________

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

 

کلینیک پوست و زیبایی باران به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و جوان سازی پوست و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه در"آیا لیزر موهای زائد ( Laser hair ) دائمی است؟"

  1. طاهره

    از چه دستگاهی استفاده می کنید ؟

  2. hnn61

    برای اقایان هم هست لیزر مو

دیدگاه خود را بنویسید