جوان سازی پوست با لیزر

مناسبت ترین زمان برای جوان سازی پوست با لیزر

مناسبت ترین زمان برای جوان سازی پوست با لیزر 

جوان سازی پوست با لیزر : بسياري از مسايلي که متخصصان پوست آن را بيماري مي‌دانند براي مردم زيبايي تلقي مي‌شود ؛ مثلا موهای زائد يک بيماري است که در اصطلاح پزشکي به آن «هيرسوتيسم» مي‌گويند اما از آنجا که نتيجه درمان‌ آن زيبايي است براي بيمار زيبايي تلقي مي‌شود. جاي جوش يا فرورفتگي‌ها هم همين‌طور  لک‌ و پيس يا لک‌هاي سفيد که به آن «برص» مي‌گويند بيماري و نتيجه درمان آن زيبايي است. در واقع کار زيبايي به مساله‌اي اطلاق مي‌شود که فرد هيچ بيماري‌اي نداشته باشد و به منظور بهترشدن شرايط پوست (ميزان ضخامت، چين و چروک، رنگ و… ) به متخصص مراجعه ‌کند. با اين ديد اگر نگاه کنيم بسياري از افراد براي درمان‌هايي که نتيجه آن زيبايي است به متخصص مراجعه مي‌کنند.

مناسبت ترین زمان:

مناسبت ترین زمان برای جوان سازی پوست با لیزر بين 45  تا 50 سالگي میباشد که بهترين سن جوان سازي پوست با ليزر است.در ادامه همین مقاله متخصصین مطب باران رشت نکاتی را در اختیار شما قرار داده اند که پیشنهاد میکنیم مطالعه بفرمایید.

چهار گروه بزرگ بيماري وجود دارد که متخصص پوست آن را ليزر مي‌‌کند و نتيجه آن زيبايي است.

  • گروه اول ليزر موهاي زائد
  • گروه دوم ليزرهاي رنگدانه‌
  • گروه سوم ليزرهاي عروقي
  • گروه چهارم ليزرهاي مسطح‌کننده يا ليزر جوان‌سازي
در چه شرايطي موهای زائد باید لیزر شوند؟

اگر دليل بروز موهای زائد ارثي باشد و موهاي کرک‌ به دليل هورمون‌هاي آندروژن مردانه ضخيم شده باشد و فرد نه دارو مصرف ‌کند نه دچار اختلال هورموني نه مشکل تخمدان و… باشد، مي‌توان از ليزر براي از بين بردن موهاي زائد کمک گرفت. اين موها با دارو از بين نمي‌روند بلکه تنها نازک مي‌شوند.

ليزر‌هاي رنگدانه چه نقشي در زيبايي ايفا مي‌کنند؟

به ‌طور کل رنگدانه‌ها مي‌توانند تيره‌تر از پوست يا روشن‌تر باشند. لک بارداري، لک قرص‌هاي ضدبارداري، لک آفتاب‌سوختگي و لک برخي داروها تيره‌تر از پوست هستند. لک برص، آفتا‌ب‌سوختگي و لک برخي داروها هم روشن‌تر از پوست هستند. ليزرها براساس رنگ پوست متفاوت هستند و کمک مي‌کنند تا رنگ لک‌ها به رنگ طبيعي پوست نزديک شود.

در مورد لک‌ها هم قبل از ليزر نياز به معاينه دقيق و بررسي است؟

گرچه نتيجه اين ليزرها زيبايي است اما درواقع وقتي فردي دچار لک است ممکن است مبتلا به بيماري هاي تيروييد باشد. در اين صورت بايد اول مشکل تيروييد را درمان کرد. مصرف قرص ضدبارداري نيز ممکن است باعث لک تيره شود. در اين افراد، اول بايد مصرف قرص قطع شود بعد با کرم‌هاي روشن‌کننده، لک را برطرف کرد و بعد از رفع عامل ايجادکننده لک اگر درمان‌ها جواب نداد از ليزر استفاده مي‌کنيم.

ليزر‌هاي عروقي چه کاربردي دارند؟

کساني که عروق اضافه دارند مثلا دچار ماه‌گرفتگي يا آنژيوم هستند يا دچار واريس يا مويرگ‌هاي ظريف پوستي يا بيماري روزاسه مزمن دارند که عروق پوستي در آنها باز مي‌شود را مي‌توان به کمک ليزر درمان کرد.

کاربرد ليزر جوان‌سازي 

از اين ليزر براي رفع جاي آکنه يا آبله‌مرغان يا برطرف‌کردن چين و چروک استفاده مي‌شود. اين ليزر نيز با توجه به رنگ پوست و عمق جاي جوش يا چين و چروک به انواع مختلفي تقسيم مي‌شود. البته هميشه اين ليزر مربوط به جاهاي گود نيست. گاهي به کمک اين ليزر مي‌توان گوشت‌هاي اضافه، کلوييد يا اسکار برجسته را مسطح کرد. به کمک اين ليزر الياف کلاژني که تخريب شده يا پير است از بين مي‌روند و تحريک باعث ساخت کلاژن نو مي‌شود. اين کلاژن در جوانه شروع به فعاليت، ‌رشد و تقسيم مي‌کند و جاي چروک يا جوش و آبله‌ را اصلاح مي‌کند.

آيا بعد از ليزر تمام مشکلات برطرف مي‌شود و پوست مجددا جواني خود را بازمي‌يابد؟

بيمار نبايد انتظار پوست کودکي را داشته باشد. ليرز کمک مي‌کند پوست فرد نسبت به حالت فعلي‌اش بهتر شود. در ضمن اثر ليزرها را تنها با يک بار استفاده نمي‌توان ديد. در اثر تکرار مي‌توان آثار مثبت آنها را مشاهده کرد.

آيا تاثير ليزر به سن فرد هم مرتبط است؟

هرچه سن فرد پايين‌تر و شخص جوان‌تر باشد، جوان سازی پوست با لیزر بهتر جواب مي‌دهد زيرا افراد جوان کلاژن‌سازي بيشتري دارند. افراد 80-70 ساله گزينه مناسبي براي جوان‌سازي پوست نيستند زيرا پوست آنها زياد تحريک نمي‌شود و کلاژن‌سازي ندارد. افرادي که جاي جوش يا آبله يا بريدگي يا زخم جراحي دارند، بهتر است در سن جواني ليزر کنند.
در مورد چين و چروک بهتر است فرد حدود يائسگي يعني 55-50 سالگي براي ليزر مراجعه کند. بعد از 80-70 سالگي درست است که چين و چروک‌ها بيشتر مي‌شود اما ترميم پوست به سادگي انجام نمي‌شود و پوست به تحريک‌هاي پوستي جواب نمي‌دهد. 50 سالگي بهترين زمان براي ليزر چين و چروک است. بعد از اين زمان هر 6 ماه يک بار بايد يک دوز يادآوري ليزر انجام داد تا کلاژن‌ها دوباره تحريک شوند و چروک‌ها نمايان نشوند. اين افراد مي‌توانند تا 80-70 سالگي هم دوز يادآوري را ادامه دهند.

 

پیشنهاد میکنیم اگر قصد دارید لیزر موهای زائد انجام دهید ، مقاله نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید ! را نیز مطالعه بفرمایید.

_______________________________________

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و پاكسازي پوست و جوان ماندن و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه خود را بنویسید