جوانسازی دور چشم

آشنایی با انواع روش های جوانسازی دور چشم

انواع روش درمان برای چین و چروک های دور چشم

جوانسازی دور چشم : روش درمان مناسب برای کاهش چین و چروک پوست ، به عوامل زیادی بستگی دارد. سن، نوع پوست، عمق و شدت چین‌وچروک‌ها و محل آن‌ها در تعیین روش مناسب برای جوان‌سازی پوست، نقش بسزایی دارند.

تغییراتی که در اطراف چشم به مرور زمان و به دلیل عوامل مختلفی همچون عوامل محیطی و وراثتی ایجاد می شود به شرح زیر است:

  • چروکهای پنجه کلاغی
  • چروکهای ریز اطراف چشم
  • گودرفتگی چشم به دلیل تحلیل بافت چربی اطراف چشم
  • شل و آویزان شدن و همچنین چروک پوست پلک بالا و پایین
  • تیرگی دور چشم

برای درمان چین و چروک پوست و جوانسازی دور چشم راه های بسیاری است که ما در ادامه به آن می پردازیم.

درمان چروک های پنجه کلاغی

برای درمان چروکهای پنجه کلاغی برخی چروکهای ریز پایین چشم و افتادگی پوست پلک بالا بهترین درمان تزریق بوتاکس است. همچنین برای درمان چروکهای پنجه کلاغی کرم‌هایی مثل اسنوکسین و رتین به سفتی پوست کمک می‌کنند و باعث می‌شوند این خطوط کمتر به چشم بیایند اما راه حل مناسب تر تزریق بوتاکس است زیرا استفاده از بوتاکس علاوه بر اینکه ظاهر بهتری به اطراف چشم می دهد، باعث می شود انقباض عضله به طور موقت از بین رفته و درنتیجه خطوط چروک اطراف چشم محو شود.

درمان چروک های ریز اطراف چشم

برای چروکهای ریز اطراف چشم زمانی که با چشم فاصله داشته باشند می توان از لیزر فراکشنال بادرجه ی پایین استفاده کرد. این لیزر باعث تحریک کلاژن سازی پوست شده و  عمق چروکها را کاهش می دهد.

درمان گودرفتگی زیرچشم

برای درمان گودرفتگی زیر چشم به  دلیل تحلیل بافت چربی اطراف چشم بهترین روش تزریق چربی است که علاوه بر ایجاد حجم در زیر چشم، چروکها و تیرگی دور چشم را نیز کاهش می دهد. همچنین با استفاده از تزریق ژل‌هایی مانند “رستلین” و “ژوویدرم” می‌توان کمبود حجم سطح زیر چشم را جبران کرد. لازم به ذکر است که نتیجه تزریق چربی دائمی است، این در حالی است که تزریق ژل‌ فقط چهار ماه دوام می‌آورد.

درمان افتادگی پلک

افرادی که پلکشان پوست اضافی یا افتادگی دارد و تمایلی به جراحی تهاجمی ندارند می توان با استفاه از روش پلاسما این مشکل را برطرف نمود.

درمان با لیزر

برای درمان چین و چروک های پنجه کلاغی، چروک های ریز و عمقی اطراف چشم، تیرگی دور چشم  علاوه بر استفاده از روش های درمانی فوق با انجام لیزر به عنوان شیوه تکمیل‌کننده می‌توان چروک‌های دور چشم را درمان کرد.

جهت اعمال لیزر به اطراف چشم متخصص پوست و مو باید با انتخاب دستگاه مناسب و تنظیمات صحیح آن ، اشعه ی لیزر را به پوست دور چشم بتاباند.

روش لیزر درمانی برای رفع چین و چروک چشم و جوانسازی دور چشم به این شکل است که پزشک نور لیزر را به سطح پوست می تاباند ، با این عمل نور لیزر به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و حفره های بسیار ریزی ایجاد می کند ، با ایجاد شدن این حفره ها سیستم ایمنی بدن فعال شده و باعث تولید کلاژین و الاستین می شود و چین و چروک های اطراف چشم بهبود می یابد و همچنین باعث پوستی شفاف و صاف می شود.

لازم به ذکر است که یکی از روش های درمانی با لیزر روش کربوکسی تراپی یا co2 است.برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب کربوکسی تراپی و کاربردهای آن مراجعه کنید.

 

همراهان عزیز برای آگاهی با روش هایفوتراپی پوست ومزایا و معایب آن” کلیک کنید.

___________________________________________________________________________

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران  به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و پاكسازي پوست و جوان ماندن و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه خود را بنویسید