روش های جلوگیری از افتادگی پوست صورت و غبغب

روش های جلوگیری از افتادگی پوست صورت و غبغب

روش های جلوگیری از افتادگی پوست صورت و غبغب

وجود غبغب در زیر چانه منظره‌ای نیست که کسی آن را دوست داشته باشد. خوشبختانه تمرینات ورزشی ساده‌ای برای از بین بردن غبغب و کاهش چربی در زیر چانه، گلو و گردن وجود دارد که  قصد داریم در این مطلب آنها را بررسی کنیم:

غبغب چیست؟

غبغب برجستگی یا آویزانی زیر چانه است که در اثر افتادگی عضلات و پوست صورت و گردن صورت می‌گیرد و ممکن است به صورت مادرزادی در فرد وجود داشته باشد یا در اثر چاقی فرد چربی زیر چانه جمع شود و غبغب را ایجاد کند. با این حال بیماری نیز می‌تواند باعث تجمع چربی در این ناحیه شده و خود را به شکل غبغب نشان دهد.

چه چیزی سبب غبغب می‌شود؟

علت عمده ایجاد غبغب بالا رفتن بیش از حد وزن و داشتن سبک زندگی ساکن و غیرفعال است. اما با بالا رفتن سن هم، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی می شود. همچنین وقتی عضلات بدن به هر دلیلی ضعیف شوند این مسئله شامل عضلات صورت و گردن نیز می گردد و لزومی ندارد حتما فرد مسن و یا دچار ازدیاد وزن شدید باشد. از این رو غبغب ممکن است. درافرادنه چندان چاق و جوان نیز مشاهده گرد.

بنابراین عضلاتی که به طور مرتب فعالیت نداشته باشند، شل می شوند، و عضله پلاتیسما که از زیر فک تا گردن امتداد دارد نیز ازجمله این عضلات است. علاوه بر این، کم کردن میزان قابل توجهی وزن هم موجب شل شدن پوست اطراف ناحیه گردن  و ایجاد غبغب می شوند

روش های پیشگیری از افتادگی غبغب:

  • نرمش مداوم پوست صورت: از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند. متخصصان مجموعه‌ای از نرمش‌های پوست صورت را معرفی می‌کنند که نه تنها پوست را صاف و درست نگه می‌دارد بلکه کمک می‌کند از شر غبغبتان هم راحت شوید.
  • ترک نوشیدنی‌های شیرین :یافتههای علمی نشان میدهد نوشابههای قندی و شیرین پیری پوست را تسریع میکند.
  • ورزش:اضافه وزن منجر به کشیده شدن پوست و تضعیف فیبرهای الاستین در صورت می‌شود. ورزش کردن مداوم  می تواند کمک ‌کند  تا در محدوده وزنی سالم بمانید و پوستی درخشان و جوان داشته باشید.
  • ترک سیگار:سیگاری‌ها در مقایسه با دیگران بیشتر در معرض افتادگی پوست قرار دارند. سیگار چهره شما را پیرتر می‌کند.
  • رژیم غذایی مناسب: برای داشتن پوست سالم و صاف از میوه‌های تازه و سبزیجات تغذیه کنید همچنین از مواد غذایی  که دارای  که اسیدهای چرب امگا ۳ و آنتی‌اکسیدان هستند  استفاده کنید.

حرکات نرمشی  که برای از بین‌بردن غبغب مناسب هستند :

کشش فک : برای انجام این حرکت ابتدا سر خود را به عقب خم کنید. چشم‌ها به طرف سقف باشد .فک پایینیتان را به سمت جلو بکشید تا فشارآن را زیر چانه احساس کنید.به مدت ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید.سپس فک را به محل اولیه برگردانید و سر را پایین بیاورید.

جمع کردن لب ها: برای انجام این حرکت در‌حالی‌که سر را عقب داده‌اید به سقف نگاه کنید.آنگاه لب‌های خود را به سمت جلو جمع کنید (مثل بوسیدن).لب‌ها را به محل اولیه برگردانید و سر را پایین بیاورید.

کشش زبان : یکی دیگر از تمرین بسیار موثربرای ازبین بردن غبغب  این است که دهانتان را تا جایی که ممکن است باز کنید  و زبانتان را هم تا جایی که می توانید بیرون بیاورید، به طوری که انگار می خواهید آن را به چانه تان برسانید.به مدت  10 ثانیه در این وضعیت  بمانید و بعد به حالت شروع برگردید. این حرکت را تا 10بار تکرار کنید.

کشش گردن : برای انجام این حرکت نیز سر را به عقب بیاورید و به سقف نگاه کنید.زبانتان را به سمت سقف دهان فشار دهید.به مدت 5 الی 10 ثانیه مکث کنید و سپس پایین بیاورید.

تقویت عضله پلاتیسما: برای انجام این حرکت می توانید بر روی صندلی نشسته بطوری که کمر و گردنتان صاف است، آنگاه لب پایین خود را کاملا روی لب بالای خود قراردهید(به حالت لوس کردن) و در این حالت 30 ثانیه بمانید و 10 مرتبه این تمرین را انجام دهید، این تمرین دقیقا قسمتی از عضله پلاتیسما که شل شدن آن باعث ایجاد غبغب می شود را تقویت می کند.

همراهان عزیز برای آگاهی از انواع پاکسازی و لایه برداری پوست کلیک کنید.

____________________________________________________________

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و پاكسازي پوست و جوان ماندن و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

 

دیدگاه خود را بنویسید