انواع روشهای لیفتینگ صورت بدون عمل جراحی

انواع روش های لیفتینگ بدون جراحی صورت کلینیک باران رشت زیبایی

انواع روشهای لیفتینگ صورت

افزایش سن و عوامل دیگری مانند قرارگرفتن مداوم در زیر نور خورشید (به ویژه استفاده نکردن از کرم‌های ضدآفتاب)، سیگار کشیدن، آلودگی‌های هوا، استرس و تغذیه نامناسب در کاهش خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست، چین و چروک، افتادگی و شل شدگی پوست صورت، گردن و پلک‌ها و ایجاد غبغب موثرند. در این راستا روشهای مختلف لیفتینگ صورت تاثیر قابل ملاحظه ای در برطرف کردن این عوارض دارند.

بهترین و موثرترین روش لیفت صورت در هر فرد با توجه به نوع پوست و ویژگی‌های صورت توسط پزشک تعیین خواهد شد و در برخی موارد استفاده از روش‌های ترکیبی راهکاری مناسب است. در این مقاله به معرفی روش‌های مختلف لیفتینگ صورت می پردازیم .

لیفتینگ صورت روشهای مختلفی دارد که در دو گروه کلی قرار می گیرند:

 1. لیفت صورت بدون جراحی ( شامل هایفوتراپی، RF فرکشنال، تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، کربوکسی تراپی ، لیفت صورت با نخ )
 2. لیفت صورت با جراحی
 • لیفت صورت با هایفوتراپی

در هایفوتراپی با استفاده طریق امواج اولتراسوند متمرکز شده به لایه های عمیق پوست صورت انرژی وارد کرده و باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن، کاهش چین و چروک‌ها، سفت شدن و لیفت پوست می‌شود. ماندگاری این روش ۱ تا ۳ سال است و تعداد جلسات درمانی معمولاً یک جلسه (به همراه جلسات ترمیمی سالیانه) می باشد. این روش برای خانم‌ها و آقایان ۳۰ تا ۷۵ سال دچار شل شدگی خفیف تا متوسط موثر است.

جهت دیدن فیلم هایفوتراپی اینجا کلیک کنید

مزایا و معایب هایفوتراپی (اینجا کلیک کنید)

 • لیفت صورت با RF فرکشنال

در دستگاههای RF فرکشنال جدید اثر پذیری این روش با ترکیب میکرونیدلینگ و رادیو فرکوئنسی افزایش یافته است بدین ترتیب که امواج فرکوئنسی با تحریک پوست جهت کلاژن سازی به سفت شدن پوست صورت کمک می کند و میکرونیدلینگ با رفع آثار به جا مانده از آکنه، جوش و کشیدگی پوست در یکنواختی و جوانسازی صورت موثر است. با این روش پوست به‌مدت ۳ تا ۵ سال سفت خواهد شد و از مزایای این روش قابلیت انجام آن برای هر سنی از افراد می باشد.

 • لیفتینگ صورت با تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از محبوب ترین روشهای لیفتینگ بدون جراحی می باشد. این روش کم‌هزینه، ایمن و موثر در برطرف کردن خطوط صورت، بالا بردن نوک بینی، بالا بردن گوشه لب و لیفت و شکل دادن به ابروها است. البته باید در نظر داشت که لیفت با بوتاکس یک روش موقتی است و برای حفظ اثرات باید هر ۶ ماه تمدید شود. بوتاکس بیشتر از این که یک روش درمانی باشد، پیشگیری کننده به شمار می رود .

 • لیفت صورت با تزریق ژل

تزریق ژل را می توان یکی از روش های لیفت صورت در نظر گرفت که از طریق آن می توان با حجم دهی به پوست ناهمواری ها و خطوط صورت (خنده، اخم، چین‌های دور چشم و دور لب) را پر کرده و ظاهری جوانتر ایجاد کرد. ماندگاری ژل‌ها به جنس آن‌ها بستگی دارد و بین ۶ ماه تا ۵ سال است و برای حفظ اثرات باید در بازه‌های مشخص تمدید شود.

 • کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از روش‌های موثر در جوانسازی، درمان افتادگی‌ و شلی پوست، رفع چین و چروک‌های صورت، رفع تیرگی و خطوط دور چشم، درمان ترک‌های پوستی، برطرف کردن جای زخم و آثار آکنه است. در این روش مقادیری از گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می‌شود، در هر منطقه از بدن که غلظت گاز دی اکسید کربن افزایش یابد، بدن برای اکسیژن رسانی و جبران تجمع دی اکسید کربن، خونرسانی به آن بخش را افزایش می‌دهد. با افزایش خونرسانی، ترمیم سلولی اتفاق می‌افتد و وضعیت پوست بهبود می‌یابد. ماندگاری اثر این روش بین ۴ تا ۶ ماه است و تعداد جلسات درمانی ۴ تا ۸ جلسه (۲ هفته تا ۴ هفته یکبار) می باشد.

 • لیفت صورت با تزریق چربی

در این روش بافت های چربی بدن خود فرد (مثلاً چربی‌های ران یا شکم) بعد از خالص سازی به زیر پوست صورت تزریق می شود، این روش عوارض کمی داشته و نتایج بهتر و دائم تری در سفت شدن و جوانسازی پوست حاصل می کند و حجم از دست رفته بافت ناشی از پیری را تا حدودی جبران می کند. ماندگاری این روش می تواند چند سال و یا دائمی باشد . تعداد جلسات درمانی معمولاً یک جلسه است در مواردی ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد.

 • لیفت صورت با نخ

در این روش برای لیفت شلی پوست صورت، از نخ‌های قابل جذب استفاده می‌شود که از پلی‌لاکتیک‌اسید و اسید گلیکولیک ساخته شده‌اند. در مواردی که حجم گونه‌ها کاهش یافته است و می‌خواهید بدون استفاده از پرکننده ها، ظاهری جوان داشته باشید، همچنین، در افرادی که در گذشته جراحی زیبایی صورت داشته‌اند و نتایج آن در حال از بین رفتن است، می‌‌تواند از این روش استفاده شود. در این روش تحت بی‌حسی موضعی، برش‌های کوچکی در نزدیکی خط پیشانی و در امتداد خط فک ایجاد شده و گونه‌ها را با استفاده از نخ بخیه بالا می‌کشند. ممکن است پوست دچار تورم و قرمزی شود که پس از چند روز از بین خواهند رفت. اکثر افراد می‌توانند همان روز به سر کار خود برگردند. نتایج این روش تا یک سال دوام خواهند داشت.

 • لیفتینگ صورت با نخ PDO

استفاده از نخ PDO باعث تحریک کلاژن سازی، بسته شدن منافذ و افزایش استحکام و لیفتینگ پوست صورت می شود. در موارد شل شدن پوست در اطراف خط فک، ایجاد غبغب، چروک پیشانی و افتادگی پوست در اطراف ابرو روشی موثر است. این روش شبیه به لیفتینگ صورت با نخ سیلوئت است، اما نخ‌های بیشتری در آن استفاده شده و همچنین عمیق‌تر به داخل پوست تزریق می‌شوند.

 • لیفت صورت با جراحی

اگر پوست اطراف گونه ها، غبغب و گردن بیش از اندازه شل شده باشند و روش‌های ذکر شده فوق موثر نباشند جراحی لیفتینگ صورت توصیه خواهد شد. به طور کلی در جراحی لیفتینگ صورت چربی های اضافی برداشته می شود، عضلات زیرین سفت می شود و پوست صورت و گردن نیز کشیده خواهد شد. در این روش علائم پیری پوست را تا حد زیادی کاهش می یابد و صورت شخص از آنچه که هست  ۵ تا ۱۰ سال جوانتر به نظر می رسد. عمل لیفت صورت و یا کشش پوست معمولاً در سنین ۶۰-۴۰ سال انجام می‌شود .

روش جراحی لیفتینگ صورت نتیجه مطلوب تری نسبت به روشهای غیرجراحی دارد اما:

 • نیاز به بیهوشی عمومی و بستری در بیمارستان دارد.
 • پس از جراحی، حداقل به مدت دو هفته باید در خانه استراحت کنید.
 • به مدت دو هفته باید از پوشش‌های محافظ صورت استفاده کنید.
 • دوره بهبودی ممکن است تا شش ماه طول بکشد، اما بسته به شیوه زندگی شما، نتیجه جراحی ممکن است تا ۱۰ سال دوام داشته باشد.

کلینیک زیبایی باران در رشت

روشهای لیفتینگ صورت بدون عمل جراحی

اگر قصد جوانسازی صورت ولیفتینگ صورت را دارید که بدون عمل جراحی و عوارض عمل جراحی باشد، میتوانید از پزشکان کلینیک زیبایی باران در رشت جهت لیفتینگ صورت بدون عمل مشاوره دریافت نمایید.

لیفتینگ صورت در کلینیک زیبایی باران در رشت به روش های مختلف انجام میشود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *