رنگ موی شیمیایی

رنگ موهای شیمیایی ، مضرات رنگ مو و نحوه مراقبت از موهای تازه رنگ شده

رنگ موهای شیمیایی: رنگ موها بر اساس میزان ماندگاریشان تقسیم بندی می شوند. به عبارت دیگر رنگ ها بر حسب اینکه چه مقدار می توانند بر روی موها باقی بماند به سه دسته زیر تقسیم می شوند.

انواع رنگ موهای شیمیایی:

رنگ موی نیمه دائمی:

این نوع رنگ مو بدون ایجاد تغییر در حالت طبیعی مو، رنگ را به لای بیرونی ان اضافه می کند. رنگ مو مولکول های زیری دارد.این مولکول های کوچکپس از چند بار شستشو از غلاف مو خارج می شوند.این نوع رنگ مو به مدت 6 تا 12 مرتبه شست وشو با شاپودوام دارد و 50 در صد از موهای سفید را می پوشاند.همچنین تقویت کننده رنگ طبیعی مو نیز هست.رنگ موهای نیمه دائمی ، موها روشن یا بی رنگ نمی کنند. زیرا عاری از ترکیبات آمونیاک و پراکسید هیدروژن هستند.

رنگ موی موقت:

اثر این رنگ مو به مدت 14 تا 28 بار شست و شو با شامپو در مو باقی می ماند. مولکول های این نوع رنگ غلاف دور مو را می پوشانند و به درون هسته آن نفوذ می کنند. سپس در محلی که مولکول های رنگدانه طبیعی قرار دارند ساکن می شوند. آمونیاک رنگ موی موقت به اندازه ای است که رنگدانه طبیعی را روشن یا بی رنگ نمی کند. به علاوه مقدار پروکسید هیدروژن آن هم اندک است با این وجود موهای سفید را پوشش می دهد.

رنگ موی دائم:

این نوع رنگ مو برای ایجاد تغییرات کلی در شکل ظاهری مو است. موهای سیاه را بور می کند و بالعکس. در رنگ دائمی ، از آمونیاک و نیز پراکسید هیدروژن برای رنگ کردن مو استفاده می شود. مولکول های رنگ وارد پوسته مو می شوند و با شست و شو از بین نمی روند.این محصول بر روی رنگ دانه های مو اثر می گذارد و آن ها را روشن تر می کند.به همین دلیل است که یک رنگ مو روی موهای افراد مختلف به رنگ های متفاوت در می آید.در حدود 4 تا 6 هفته زمان لازم است تا رنگ از ریشه مو خارج و رنگ طبیعی بر روی پوست سر ظاهر شود.

رنگ موی شیمیایی

مضرات رنگ موهای شیمیایی:

ایجاد حساسیت و آلرژی در افراد:

ممکن است فرد در صورت استفاده از رنگ مو دچار حساسیت و آلرژی شود، که این واکنش‌های آلرژی‌ زا به دلیل وجود  ماده‌ای به نام پا را-فنیلین دی‌آمین یا همان PPD  در رنگ مو است.

خشکی و شکنندگی موها:

مواد شیمیایی که در رنگ‌ موهای شیمیایی وجود دارد باعث از بین رفتن رطوبت مو می‌شود و همین امر موها را شکننده خواهد کرد.

بروز سرطان:

آزمایش‌های آزمایشگاهی ثابت کرده‌اند که PPD می‌تواند به سلول‌های DNA انسان آسیب رسانده و باعث سرطان شود. اما اینکه مقادیر اندک PPD موجود در این رنگ موهای شیمیایی می‌تواند باعث چنین آسیب‌هایی شود هنوز مشخص نیست.

تحریک پذیری پوست سر:

استفاده از رنگ موهای شیمیایی ممکن است سبب بروز برخی از تحریک پذیری ها  شامل احساس سوزش، قرمزی و پوسته پوسته شدن پوست وخارش شود.

آسم:

آرایشگرانی که به طور مکرر با رنگ موهای شیمیایی سروکار دارند بیشتر در معرض ابتلاء به آسم هستند. این اسم نتیجه قرار گرفتن در معرض PPD هایی است که در رنگ مو وجود دارد.

مراقبت از موهای تازه رنگ شده:

استفاده از رنگ موهای شیمیایی باعث خشکی و شکنندگی موی سر می شود. از آنجا که وضعیت طبیعی مو با استفاده از رنگ مو دچار تغییر میش ود و از میزان رطوبت مو کاسته می شود. راه حل مناسب استفاده از اسید های چرب طبیعی است. یکی از بهترین  وغنی ترین گیاهان دارای اسیدهای چرب که می تواند رطوبت کافی را به موهای خشک باز گرداند، زعفران است .چند قطره روغن زعفران در کف دست ریخته و به آرامی به موهای خشک مالیده شود. باید اطمینان حاصل کرد که مقدار چربی که در موها نفوذ می کند ، بسیار ناچیز خواهد بود ولی تداوم این کار باعث بازگشت رطوبت از دست رفته به موها خواهد شد.

دوستان عزیز در صورت تمایل به مطالعه مطالب دیگر در خصوص رنگ کردن مو  بر روی لینک زیر کلیک کنید.

رنگ‌ موی گیاهی چیست و طرز تهیه چند رنگ موی گیاهی خانگی

__________________________________________________________________

کلینیک زیبایی باران | مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک پوست و زیبایی باران  به عنوان مطب لیزر موهای زائد در رشت با بيش از 7 سال سابقه درخشان و رضايتمندي بالاي بيماران ، كليه خدمات پوست و مو و زيبايي از جمله ليزر موهاي زائد ، لاغري موضعي ، تزريق ژل و بوتاكس و پاكسازي پوست و جوان ماندن و ده ها خدمات ديگر با جديدترين وسايل و دستگاه ها با كيفيت هر چه بهتر در اين مركز را برای شما عزیزان انجام مي دهد.

دیدگاه خود را بنویسید